• Home
 • Jak zpětně podat daňové přiznání?

Jak zpětně podat daňové přiznání?

Admin

Ask Q


Jak vyplnit daňové přiznání zpětně?

Co se stane když zapomenu podat daňové přiznání?

Jak zjistím jestli mám podané daňové přiznání?

Vstupte na stránku portálu MOJE daně. Klikněte na odkaz ELEKTRONICKÁ PODÁNÍ PRO FINANČNÍ SPRÁVU a dále na možnost ZJIŠTĚNÍ STAVU PODÁNÍ.

Kdy se podává dodatečně daňové přiznání?

Pokud daňový subjekt zjistí, že daň má být vyšší než poslední známá daň (z původního přiznání), je povinen podat do konce následujícího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém to zjistil, dodatečné daňové přiznání (pokud nestihne podat opravné – viz níže) a částku rozdílu daně doplatit ve stejném termínu.

Jak vyplnit daňové přiznání zpětně?

Jak si sám podat daňové přiznání?

Daňové přiznání ovšem můžete vyplnit také na počítači, a to za pomoci interaktivního daňového formuláře, kam stačí zadat pouze základní údaje, své příjmy a výdaje, přičemž výši daně si pak již formulář vypočítá sám. Tiskopis následně stačí odnést na finanční úřad, zaslat poštou nebo ho odeslat elektronicky.

Jak podat opravně daňové přiznání?

Opravné daňové přiznání můžete podat kdykoliv v mezidobí mezi podáním řádného daňového přiznání a uplynutím lhůty pro jeho podání. Po jeho podání se k původnímu daňovému přiznání nepřihlíží (jako by nebylo).

Jak dlouho Zpětně lze podat opravně daňové přiznání?

Jaká částka se nemusí danit?

Příležitostný příjem umožňuje formu přivýdělku, kterou nemusí lidé danit, pokud výše odměny nepřesáhne částku 30 tisíc korun za rok. Řada podnikatelů a živnostníků však dosud s jeho uplatňováním váhala kvůli některým nejasnostem. Příležitostné příjmy do roční výše 30 tisíc korun nepodléhají zdanění.

Co když podám pozdě daňové přiznání?

Krátké zpoždění se toleruje: pokud daňové tvrzení odevzdáte nejpozději tři pracovní dny po termínu, projde vám to beztrestně. Později ale dostanete za každý den prodlení pokutu ve výši 0,05 procenta vyměřené daně (respektive daňového odpočtu – tedy nároku na vratku daně).

Kdy musím podat daňové přiznání sám?

Kdo není povinen podat daňové přiznání?

Jak zjistit zda mám zaplacené daně?

Zjistit, jestli nedlužíte na daních, můžete velmi snadno. Stačí vám jen zajít na pobočku „vašeho“ finančního úřadu a zde na podatelně požádat o vystavení příslušného potvrzení o bezdlužnosti. Pokud budete mít nějaký dluh, ihned se to dozvíte. Žádost o potvrzení o bezdlužnosti na daních, je možné poslat i elektronicky.

Co se stane když nepodám daňové přiznání jako zaměstnanec?

Pokud zaměstnanec o roční zúčtování nepožádá a ani si dobrovolně nepodá daňové přiznání, má se za to, že je jeho daňová povinnost sraženými měsíčními zálohami na dani splněna.

Jak se dělá dodatečně daňové přiznání?

Dodatečné přiznání lze podat po dobu lhůty pro stanovení daně, která činí tři roky a rozbíhá se od termínu pro podání řádného daňového přiznání. Dodatečné přiznání je plátce DPH povinen podat do konce měsíce následujícího po měsíci, ve kterém plátce DPH zjistil skutečnosti vedoucí k podání dodatečného přiznání.

Jaké důvody pro podání dodatečného daňového přiznání?

Dodatečné daňové přiznání nebo hlášení na daňovou povinnost nižší nebo daňovou ztrátu vyšší, proti poslední známé daňové povinnosti, lze platně podat jen tehdy, nejsou-li splněny podmínky pro užití mimořádných opravných prostředků – obnovy řízení nebo přezkoumání daňových rozhodnutí.

Protože má Vlaďka příjmy jako OSVČ, vyplní nejdříve Přílohu č. 1, odkud se jí údaje přetáhnou dál do formuláře. Nejprve tedy zaškrtne, že uplatňuje výdaje procentem z příjmů, a poté ve druhé části formuláře nazvané Doplňující údaje uvede druh činnosti, výši výdajového paušálu (60 %) a výši ročních příjmů.

Jak vyplnit daňové přiznání zaměstnance?

Na první straně daňového přiznání se vyplňují údaje o plátci a daňovém přiznání. Postupně vyplníte, k jakému finančnímu úřadu podle místní příslušnosti přiznání podáváte, doplníte DIČ a rodné číslo a typ přiznání. Ve většině případů půjde – tak jako u paní Hlaváčové – o přiznání řádné.

Jak vyplnit daňové přiznání z pronájmu?

Co je potřeba k vyplnění daňového přiznání?

První strana. Na první straně daňového přiznání se vyplňují údaje o plátci a daňovém přiznání. Postupně vyplníte, k jakému finančnímu úřadu podle místní příslušnosti přiznání podáváte, doplníte DIČ a rodné číslo a typ přiznání. Ve většině případů půjde – tak jako u paní Hlaváčové – o přiznání řádné.

Jak vyplnit daňové přiznání zpětně?

Kdy se podává dodatečně daňové přiznání?

Pokud daňový subjekt zjistí, že daň má být vyšší než poslední známá daň (z původního přiznání), je povinen podat do konce následujícího měsíce následujícího po měsíci, ve kterém to zjistil, dodatečné daňové přiznání (pokud nestihne podat opravné – viz níže) a částku rozdílu daně doplatit ve stejném termínu.

Kdo si musí dělat daně sám?

Protože má Vlaďka příjmy jako OSVČ, vyplní nejdříve Přílohu č. 1, odkud se jí údaje přetáhnou dál do formuláře. Nejprve tedy zaškrtne, že uplatňuje výdaje procentem z příjmů, a poté ve druhé části formuláře nazvané Doplňující údaje uvede druh činnosti, výši výdajového paušálu (60 %) a výši ročních příjmů.

Jaké daňové přiznání podává zaměstnanec?

Zaměstnanec musí podat klasické čtyřstránkové daňové přiznání v případě, že měl kromě mzdy i další zdanitelné příjmy vyšší než šest tisíc korun za rok, například z podnikání, pronájmu nebo prodeje.

Podobne clanky

Kdo mi pomůže vyplnit daňové přiznání?

Jak se zdaňují akcie?

Byly nase odpovedi uzitecne?

Ano Ne

Dekujeme mnohokrat za vasi zpetnou vazbu!

Mate nejake dalsi otazky?poslat zadost

FAQ

 • Kolik si vydělá chirurg v ČR?
 • Estetický chirurg Zatímco průměrný plat lékařů s jinou specializací se v nemocnicích pohybuje kolem 50 tisíc měsíčně (přičemž aby na tuto částku dosáhli, musí dělat výrazné přesčasy) a při soukromé praxi mezi 60 až 80 tisíci měsíčně, plastický chirurg si na soukromé klinice může přijít na asi 150 tisíc korun měsíčně.Kolik bere doktor v ČR? Jaký je plat chirurga? Průměrný plat na pozici. Chirurg j...


 • Kolik vydělává CEO?
 • Nepřekvapí, že nejvyšší mzdy i bonusy mají generální ředitelé a ředitelky, CEO firem, přijdou si průměrně na 151 600 Kč měsíčně v základní mzdě a ročně na bonus 540 000 Kč.Kolik si vydělá generální ředitel? celková odměna šéfky společnosti Philip Morris Andrey Gontkovičové 30 104 183 korun, generální ředitel Moneta Money Bank Tomáš Spurný loni dostal na odměnách 34 366 755 korun. Generální ředitel...


 • Co potřebuje kadeřnice?
 • Stylingové přípravky, barvy na vlasy, zesvětlovače, trvalé ondulace, kulma, vysoušeč, žehlička na vlasy, profesionální fén, natáčky, strojky na holení, zastřihovače, břitva, kadeřnické nůžky, kadeřnické pláštěnky, hřebeny a kartáče na vlasy, gumičky, sponky, folie, alobal a další.Jak se vyučit kadeřnicí? Jednoletý obor s výučním listem. Zajímavý a kreativní obor, který tě naučí poradit a vytvářet...


 • Jak a do čeho začít investovat?
 • Pro investiční nováčky je teď každopádně mnohem lepší doba než na přelomu roku, kdy byly trhy na svých maximech. „Historie ukazuje, že nejlepší je začít investovat, když trhy spíše klesají,” podotýká zakladatel Portu.Do čeho investovat malé částky? 9 nejlepších způsobů 1. Spořící účet Spoření peněz a jejich investování spolu úzce souvisí. ... 2. Investování do akcií Mnoho začínajících investorů si...


 • Kam investovat v dnešní době?
 • Mezi alternativní investice patří vše, čím se nezabývá finanční mainstream. Jsou to především umění a sběratelské předměty a v dnešní době sem patří rovněž kryptoměny či NFT, ty ale zatím za sebou nemají prověrku staletími. Akcie a dluhopisy Dalším způsobem investice je nákup akcií a dluhopisů. Z akcií vám může být vyplácena dividenda (podíl na zisku společnosti) a dále můžete na akciích bohatnout...


 • Kdy se Pripisuji úroky?
 • Vklady se úročí každý den. K připsání úroků dojde v případě splnění všech podmínek po uplynutí období úročení, které trvá 365 dní včetně dne založení účtu. Pokud tento den připadne na den nepracovní, posouvá se den ukončení období úročení bonusovou sazbou na následující pracovní den.Jak často se připisují úroky? Nejčastěji to je měsíčně, ale můžeme se setkat i s připisováním úroků na denní, čtvrtl...


 • Jak investovat 100 Kč?
 • Známou investiční platformou v České republice je např. Bondster (recenze a bonus zde), kde lze investovat malé částky od 100 Kč. 🏘️TIP: Zajímáte-li se o investování do nemovitostí v ČR, přečtěte si o platformě Investown (od 500 Kč), projektu Upvest (od 5000 Kč) nebo o aplikaci Ronda Invest (od 1000 Kč).Kam uložit 100 tisíc? Pokud je sto tisíc korun jediná úspora investora, dobrou volbou mohou být...


 • Co nakoupit v době inflace?
 • Nejlepší ochranu před inflací dlouhodobě poskytují hmotné investice. Obecně cokoliv hmatatelného, co má nějakou reálnou užitnou hodnotu – takový majetek si tu reálnou hodnotu s inflací udržuje. Jsou to typicky nemovitosti, polnosti, lesy… Jsou to také akcie firem na burze i mimo burze. Termínované účty Pokud máte volné peníze a nechcete je nechat ležet ladem, využít můžete také termínovaný účet. V...


Comments

Leave a Comment

Posli nam email